ТАБЕЛА

1. Борец 67
2. Куманово 63
3. Металург Ј. 51
4. Овче Поле МИ 44
5. Текстилец 43
6. Драчево 43
7. Младост 09 36
8. Риниа-М 34
9. Струга Илинден МКД 31
10. Ѓорче Петров64 18
11. Партизан 12
12. Лазарови 8
13. Младост(Р) 5

ФАН КЛУБ

РК Драчево на Facebook
 

СПОНЗОРИ


СКОПЈЕ ВРЕМЕ

Click for Skopje-Petrovec, Macedonia Forecast

login.png

 
XXX коло : РК „ Младост 09 “ ( Богданци ) - РК „ Драчево “ Печати
Сабота, 29 Мај 2010 15:58

XXX коло : РК „ Младост 09 “ ( Богданци ) - РК „ Драчево “ 27 - 23 (полувреме 14-12)

 
XXX коло : РК „ Младост 09 “ Богданци - РК „ Драчево “ Печати
Сабота, 29 Мај 2010 15:48

XXX коло : РК „ Младост 09 “ Богданци - РК „ Драчево “ - Сабота 29.05.2010 Почеток 15 часот Спортска сала „ Млаз “ Богданци...Судии на натпреварот се Илиќ Виктор и Андонов Виктор од Скопје, делегат Јанев Мишо од Неготино....Последно коло оваа сезона...

 
XXIX коло : РК „ Драчево “ - РК „ Струга Илинден “ Печати
Сабота, 29 Мај 2010 15:45

XXIX коло : РК „ Драчево “ - РК „ Струга Илинден “ - Сабота 22.05.2010 Почеток 18 часот Спортска сала „ Нел - Ар “...Судии на натпреварот се Цано Куртовиќ и Младен Ѓорѓиев, делегат Милан Проковиќ сите од Скопје...Последен натпревар во оваа сезона на домашен терен....Присуство задолжително...

 
XXVIII коло : РК „ Партизан “ ( Кичево ) - РК „ Драчево “ Печати
Петок, 14 Мај 2010 10:30

XXVIII коло : РК „ Партизан “ ( Кичево ) - РК „ Драчево “ - Сабота 15.05.2010 Спортска сала „ Јанчица “ почеток 18 часот...Судии на натпреварот се Стефановски Александар и Ангелески Александар, делегат Ѓоргиевски Дане сите од Битола...

 
XXVI коло : РК „ Драчево “ - РК „ Ѓорче Петров 64 Печати
Сабота, 08 Мај 2010 17:10

XXVI коло : РК „ Драчево “ - РК „ Ѓорче Петров 64 “ 29 - 20 ( полувреме 13-10 )

 
РК „ Металург Јуниор “ - РК „ Драчево “ Печати
Петок, 30 Април 2010 09:39

РК „ Металург Јуниор “ - РК „ Драчево “ 42 - 32 ( полувреме 22-15 )

 
XXV коло : РК „ Куманово “ - РК „ Драчево “ Печати
Сабота, 24 Април 2010 17:00

XXV коло : РК „ Куманово “ - РК „ Драчево “ - Недела 25.04.2010 Спортска сала „ Куманово “ Почеток 18:30 часот...Судии на натпреварот се Виктор Илиќ и Виктор Андонов, делегат Милан Проковиќ сите од Скопје....Уште една дуел на РК „ Драчево “ против екипа од горниот дел на табелата, и заслужено го носи епитетот дерби на колото...

 
XXIX коло : РК „ Драчево “ - РК „ Струга Илинден Печати
Сабота, 29 Мај 2010 15:47

 XXIX коло : РК „ Драчево “ - РК „ Струга Илинден “ 49 - 38....Ја почнавме и ја завршивме сезоната на домашен терен со победа....

 
XXVIII коло : РК „ Партизан “ ( Кичево ) - РК „ Драчево “ Печати
Недела, 16 Мај 2010 12:04

XXVIII коло : РК „ Партизан “ ( Кичево ) - РК „ Драчево “ 30 - 35, полувреме (12:18)

 
XXVII коло.... Печати
Сабота, 08 Мај 2010 17:11

РФМ : Делегирање СЕМОС Мултимедиа Прва машка лига XVII коло....РК „ Драчево “ ова коло е слободно....

 
РК „ Драчево “ - РК „ Ѓорче Петров 64 “ Печати
Понеделник, 03 Мај 2010 15:23

XXVI коло : РК „ Драчево “ - РК „ Ѓорче Петров 64 “ - 04.05.2010 Вторник Спортска сала „ Нел - Ар “ почеток 17 часот...Судии на натпреварот се Мајнов Бобан и Христовски Војо, делегат Перо Шандовски сите од Скопје....

 
XXIII коло РК „ Металург Јуниор “-РК„ Драчево“ Печати
Петок, 30 Април 2010 09:38

Заостанатото XXIII коло против РК „ Металург Јуниор “ ќе се одигра на 29.04. во салата во Автокоманда со почеток од 19:30 часот...

 
XXII коло : РК „ Драчево“ - РК „ Борец “ Печати
Понеделник, 05 Април 2010 11:34

XXII коло : РК „ Драчево“  - РК „ Борец “ - Среда 07.04.2010 Почеток 16:30 часот Спортска сала „ Нела-АР“....Судии на натпреварот се Дејан и Димитар Георгиевски, делегат Перо Шандовски сите од Скопје...

 
« ПочетокПред12345СледноКрај »

Страна 1 of 5